Birçok Üründe Aynı Gün Kargo! %20ye Varan Sezon İndirimi Başladı! Bu Ay 4 Yeni Model Raftaki Yerini Aldı! TSE ve Yerli Üretim Belgelerinide Pörtföyümüze Ekledik! 2009 den Beri ÜRETİYORUZ! Birçok Üründe Aynı Gün Kargo! %20ye Varan Sezon İndirimi Başladı! Bu Ay 4 Yeni Model Raftaki Yerini Aldı! TSE ve Yerli Üretim Belgelerinide Pörtföyümüze Ekledik! 2009 den Beri ÜRETİYORUZ! Birçok Üründe Aynı Gün Kargo! %20ye Varan Sezon İndirimi Başladı! Bu Ay 4 Yeni Model Raftaki Yerini Aldı! TSE ve Yerli Üretim Belgelerinide Pörtföyümüze Ekledik! 2009 den Beri ÜRETİYORUZ! Birçok Üründe Aynı Gün Kargo! %20ye Varan Sezon İndirimi Başladı! Bu Ay 4 Yeni Model Raftaki Yerini Aldı! TSE ve Yerli Üretim Belgelerinide Pörtföyümüze Ekledik! 2009 den Beri ÜRETİYORUZ!

Ayyıldız Kuluçka Makinesi AY42-C

Ürün stokta bulunmamaktadır.
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Hobi Kuluçka Makinesi 42 Yumurta  Kapasiteli (AY-42C Strofor + Plastik Kaplama Gövdeli + Geniş  Gözlem Camı)
Kombine kuluçka makinesi modelleri genel olarak kaz, tavuk, ördek, hindi, bıldırcın, keklik ve sülün üretiminde kullanılmaktadır. Hem gelişim hem de çıkım makinesi olarak kullanılan kombine kuluçka makineleri sayesinde tek bir makine ile kuluçkanın tamamlanması sağlanmaktadır.
AY-42C Hobi kombine kuluçka makinesi modeli 42 tavuk yumurtası kapasitesi bulunan bir modeldir. AY-42B modelinde bulunan yumurtaları otomatik çevirmeye yarayan  gelişim viyolleri, farklı kanatlı yumurtaları için kullanılabilmektedir. Bu sayede farklı kanatlı yumurtaları için farklı viyoller alınması gerek yoktur.
Elektrik Kesintisinde Akü ile Çalışabilen Kuluçka Makinesi.
AY-42C Hobi kuluçka makinesi adaptörü sayesinde 12 volt ile çalışan bir kuluçka makinesidir. Makine ile birlikte size gönderilen akü kablosu sayesinde 12 volt tüm akülere bağlayarak kuluçya devam edebilirsiniz. 12V 9A bir mini akü ile  8-10 saat rahatlıkla çalışabilmektedir. Otomobil aküsü ile 1-2 gün çalışabilmektedir.


AY-42C kuluçka makinesinin farklı boyutlardaki yumurtalar açısından kapasitesi şu şekildedir:

Kaz25
Ördek/Hindi42
Tavuk42
Bıldırcın120
Keklik Sülün42

AY-42C  Hobi kuluçka makinesinin kabin ölçüleri ve enerji tüketmi ise şu şekildedir:
Genişlik50 cm
Derinlik50 cm
Yükseklik25 cm
Ağırlık4 kg
Enerji Tüketimi12V DC  Tipik 25w Max 40w


AY-42C Hobi kuluçka makinesinin sahip olduğu özellikler şu şekildedir:

Kontrol paneli

AY-42C Hobi kuluçka makinesinde otomatik ısıtma otomatik çevirme ve dijital nem ölçen kuluçka kontrol paneli bulunmaktadır. Kontrol paneli sayesinde kuluçka dönemi boyunca ısı  çevirme otomatik yapılırken makine üzerindeki göstergeden nem ve alarm gibi faktörler kolayca takip edilebilmektedir.

 Isı kontrolü
Kuluçka makinesi kabini içinde bulunan nem ve ısı gibi fiziki koşulların değerlerinin sürekli olarak ölçülmesi ve kontrol edilmesi gerekir. Günümüzde elektronik sensörler tarafından gerçekleştirilen bu işlemin doğru bir şekilde gerçekleştiğinden emin olunması önemlidir. AY-42C modelinde dijital sıcaklık  kontrolü mevcuttur. Full otomatik 0.1 hassasiyetle çalışan dijital  sıcaklık  kontrolü ile kuluçka dönemi boyunca ısı kontrolünü en hassas şekilde sağlamak mümkündür.

Gövde yapısı

AY-42C Hobi kuluçka makinesinin gövde yapısı dışı plastik ile kaplanmış 3.5 cm  sert strofordan oluşmaktadır. Plastik kaplı Strofor gövde enerji tasarrufu ve yüksek ısı izolasyonu sağlamaktadır. Kış aylarında dahi rahatlıkla kuluçka yapılabilmektedir.

Çevirme mekanizması ve Çıkım sepeti
AY-42C Hobi kuluçka makinesi, yumurtaların otomatik olarak çevrilmesini sağlayan otomatik yumurta çevirme viyölüne sahiptir. Tavuk, ördek, hindi, bıldırcın, keklik ve sülün yumurtalarının hepsiyle uyumlu olan otomatik yumurta çevirme viyolü ile yumurtalar otomatik çevrilirken çıkım sepeti sayesinde son 3 gün çıkım kuluçka makinesi olarak kullanılmaktadır.  AY-42C kuluçka makinesi 1 adet otomatik 42  yumurtalık  çevirme viyölü ve 1 adet çıkım sepeti ile size gelmektedir. 

Nem üretimi
AY-42C Hobi kuluçka makinesinde otomatik nem üreten bir sistem yoktur ancak kabin içindeki nemi ölçen ve ekrandan takip edebileceğiniz bir kontrol paneline sahiptir. Nem makine içinde bulunan ve bir çok gözden oluşan su kanallarına su doldurarak kendi ısısı ile suyun neme dönüşmesi ile sağlanmaktadır. Gelişim döneminde otomatik yumurta çevirme viyölleri üzerinde bulunan su kanallarından bir kaçına su koymak yeterlidir. Son 3 gün olan çıkım döneminde ise makine tabanında bulunan plastik su kanalından sadece orta kısma  su dolurmak yeterli gelmektedir. 

Gözetleme camı 
AY-42C Hobi kuluçka makinesinin sahip olduğu geniş gözetleme camı kuluçka dönemi boyunca yumurtaların kontrol edilebilmesini sağlar. Üst kısımda bulunan büyük gözetleme camı 0,5 cm pleksiden oluşmaktadır. 

Güvenlik ve alarm
AY-42C Hobi kuluçka makinesi 12volt ile çalıştığından oldukca güvenlidir. Ayrıca nem ve sıcaklığın düşük ya da yüksek olması gibi durumlarda ve sensör arızası halinde alarm vererek yumurtaların güvenliği sağlanmaktadır.

Kalite ve garanti
AY-42C Hobi kuluçka makinesi Yerli üretim  TSE HYB  belgeli olup kalitesi tescillenmiştir. Garanti süresi 1 yıldır.

 

Yükleniyor...